19th Ave New York, NY 95822, USA

Tanıtım Videoları

Tanıtım Videoları

Teknolojik araçların artan kullanımıyla birlikte gelişen ve yaygınlaşan yeni medya kanallarının başını sosyal medya mecraları çekmektedir. Sosyal medya kanallarının etkin kullanımıyla birlikte işletmeler hedef kitleleriyle oldukça farklı şekillerde iletişim kurabilme imkânı kazanmışlardır.
Bu noktada video içerikler, durağan görsel paylaşımlara oranla daha ilgi çekici olmaları sebebiyle her geçen gün artan etkileşim / paylaşım oranlarını ve çeşitlilikleriyle en güçlü iletişim stratejilerinin başında gelmektedir.
Video Post Nedir?
Sosyal medya hesaplarınız üzerinden yaptığınız tanıtım, bilgilendirme, uyurlar gibi paylaşımlarda kullanılan videolara denmektedir. Bu sayede paylaşımlar daha ilgi çekici hale getirilerek, kullanıcıların paylaşımlar ile daha fazla etkileşime girmesi sağlanır.
Video post hazırlama sürecinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta süre kısıtlamalarıdır. Kullanılacak sosyal medya mecrasında video süre kısıtlamasına göre video post prodüksiyonu gerçekleştirmek gerekir. Facebook’ta herhangi bir süre kısıtlaması bulunmazken, Instagram’da 60 saniye, Twitter’da ise 140 saniyelik video post yayınlanabilmektedir.